• Zawody gimnastyczne - gratulujemy zwycięzcom

• Do listy sukcesów Asi Pinkosz z klasy VIb z przyjemnością dopisujemy zajęcie 1. miejsca w międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w ramach VI Festiwalu Słowa oraz I miejsce ex aequo w konkursie krasomówczym ,,Wyjątkowe kobiety w historii naszego miasta"" organizowanym przez II LO im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej. Gratulujemy.....potrójnie!:-)))

• Mistrz Pięknego Czytania

Kolejny sukces naszej uczennicy!

5 marca w Domu Kultury w Lipniku odbył się międzyszkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”, w którym Joanna Pinkosz zdobyła I miejsce.

Gratulujemy!

• Tychy - Akademia Wodna Paprocany - Wycieczka SKKT

• Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Bielsko-Biała na rok szkolny 2019/2020

Dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są w drodze:

• ZAPISÓW – jeżeli rodzice wybierają szkołę obwodową
    • REKRUTACJI – jeżeli rodzice wybierają szkołę inną niż obwodowa.

Zapisy i rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych odbędą się za pomocą systemu elektronicznego.

Zapisy do szkół obwodowych rozpoczynają się 1 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00 i trwają do 30 kwietnia 2019 r. do godz. 15.00 pod adresem: http://bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl.

Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie której mieszka, wystarczy, że wypełni elektroniczny formularz – ZGŁOSZENIE – dostępny na stronie naborowej, wydrukuje go i wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania złoży w sekretariacie szkoły obwodowej.

W tym przypadku dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

Rekrutacja do szkół pozaobwodowych odbywa się tylko w przypadku wystąpienia w tych szkołach wolnych miejsc. Rozpoczyna się 1 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00 i trwa do 30 kwietnia 2019 r. do godz. 15.00 pod adresem: http://bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl.

Dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranej szkoły podstawowej określa się kryteria:

1. Kandydat, którego rodzeństwo w bieżącym roku szkolnym uczęszcza do szkoły podstawowej wskazanej na pierwszym miejscu listy preferencji.
    2. Kandydat, którego rodzeństwo kandyduje do tej samej szkoły podstawowej wskazanej na pierwszym miejscu listy preferencji.
    3. W obwodzie szkoły, o przyjęcie do której ubiega się kandydat, mieszkają osoby wspierające rodziców (opiekunów prawnych) w zapewnieniu mu należytej opieki.

Kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie maksymalnie do trzech wybranych szkół, układając własną listę preferencji. W układaniu tej listy nie bierze się pod uwagę szkoły obwodowej. Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru.
    Rodzice/prawni opiekunowie składają WNIOSEK o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru.

W przypadku, gdy kandydat nie zostanie zakwalifikowany do przyjęcia do żadnej
    z wybranych szkół, zostanie automatycznie przydzielony do szkoły obwodowej.

Rekrutacja do oddziałów sportowych prowadzona będzie w Szkole Podstawowej nr 36 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej od 1 kwietnia 2019 od godz. 9.00 do 12 kwietnia 2019 do godz. 15.00 pod adresem: http://bielskobiala.podstawowe.vnabor.pl.

Oddziały sportowe zostaną uruchomione pod warunkiem zakwalifikowania do nich odpowiedniej liczby kandydatów.

Rodzice dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym na czas nauki w szkole podstawowej mogą ubiegać się o przyjęcie dzieci do:

• oddziałów ogólnodostępnych w szkole obwodowej – w sekretariacie szkoły składają wydrukowane z systemu naborowego ZGŁOSZENIE, dołączają orzeczenie
      o potrzebie kształcenia specjalnego;
    • oddziałów ogólnodostępnych w szkole pozaobwodowej – na zasadach obowiązujących dzieci zdrowe, czyli podlegają rekrutacji z wykorzystaniem systemu elektronicznego,
    • oddziałów integracyjnych i specjalnych – na zasadach określonych przez dyrektorów tych szkół.

Oddziały integracyjne funkcjonują:

• w Szkole Podstawowej nr 6 Integracyjnej,
    • w Szkole Podstawowej nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej,

Oddziały specjalne funkcjonują:

• w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 11 przy Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych,
    • w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 17,
    • w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 34 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii,
    • w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 35 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2,
    • w Szkole Podstawowej nr 39 dla Dzieci Niesłyszących, Niedosłyszących i z Afazją.

W celu zapisania dziecka z orzeczeniem o kształceniu specjalnym do oddziału integracyjnego lub specjalnego w szkole, konieczny jest bezpośredni kontakt rodzica z dyrekcją danej szkoły.

Dokumenty do pobrania:

• Dnia 30 stycznia odbyl sie Miedzyszkolny Konkurs Koled i Pastoralek w Kamienicy. Dziewczynki z klas czwartych wyspiewaly koleda "Przybiezeli do Betlejem" 1 miejsce!!!! W kategorii duetow zajely 2 miejsce!!! Gratulujemy!!!

strona: