• Zabawy na szkolnym skwerku...podczas zajęć świetlicowych . Tworzymy obrazki kolorową  kredą...J. G.

  • Zapraszamy rodziny naszych uczniów do udziału w VII BESKIDZKIM  FESTIWALU  DOBREJ  ENERGII, organizowanym przez Biuro Zarządzania Energią – Urząd Miejski w Bielsku – Białej.

    Blok imprez dla rodzin będzie miał miejsce 9.06.2017r.( piątek) od godz.16:00 do 20:00 w Parku Słowackiego obok BCK. Przygotowano wiele atrakcji oraz cennych nagród. Szczególnie zachęcamy Państwa do Gry Miejskiej „ Zapanuj nad energią” – konieczne wcześniejsze zgłoszenie, oraz innych konkursów dla rodzin ( podkreślam – czekają cenne nagrody!).

    Szczegółowe informacje o festiwalu  oraz formularz zgłoszeniowy do gry znajdą Państwo   na stronie internetowej  www.miastodobrejenergii.pl .   

    Uczniowie naszej szkoły ( klasa 4b i 6a wraz z wychowawcami ) wezmą udział   w bloku dla szkół – 9.06.2017r. w godz.11:00 do 13:00.

    Zainteresowane rodziny prosimy o jak najszybsze zgłoszenia zgodnie  z informacją na stronie internetowej, ilość miejsc w grze miejskiej jest ograniczona! Wszystkich chętnych , także do innych konkurencji,  zachęcamy  do punktualnego  przybycia na  miejsca imprezy ze względu na przedstawienie o 16:00 planu dnia i ogłoszenie przygotowanych konkursów ( ważne!).

     

    Serdecznie zapraszam i życzę udanej zabawy!

     

                                                                                      Koordynator szkolny: Renata Lasek

  • Święto Kochanej Mamy – świętujmy cały rok !

    To jest bukiecik dla mamy, 
    Malutki, aby odpędził smutki,
    Żeby jej kwitł i w zimie i w lecie, 
    Nawet wówczas, gdy śniegiem miecie. 
    Jeden kwiatek to uśmiech. 
    Drugi to miłe słowo.
    Trzeci to pomoc dla mamy,
    gdy sprzątamy lub naczynia zmywamy 
    I jeszcze listki - nasze piątki i szóstki wszystkie.

     

    Dzieci ze świetlicy z ogromnym zapałem wykonywały laurki.  Pięknie kolorując , wycinając oraz  układając życzenia dla swych najukochańszych Mam . Pragniemy przedłużyć to święto wracając do tych zajęć.

  • Wiosenny Festyn w Osiemnastce:

    Już niemal od dwudziestu lat miesiące kwiecień lub maj kojarzą się naszej społeczności szkolnej z imprezami środowiskowymi - piknikami, dniami otwartymi, świętem szkoły. Wiosenny Festyn w Osiemnastce, który odbył się 20 maja br. w Zespole Szkół nr 1 im C.K. Norwida w Bielsku-Białej, wpisał się w wieloletnią tradycję naszej placówki. 

    Do wspólnej zabawy zaproszono rodziców, uczniów, absolwentów i wszystkich sympatyków naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele władz miejskich i oświatowych: Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pan Ludomir Zawierucha oraz przedstawiciele Miejskiego Zarządu Oświaty - Pan Dyrektor Jan Solich oraz Pani Inspektor Bogumiła Dziaduszewska. W tym roku, jak zawsze, zaproponowano uczestnikom urozmaicony program i wiele atrakcji; każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

    Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00 prezentacją programu artystycznego w wykonaniu  szkolnego chóru i zaproszonego zespołu tańca nowoczesnego MAD MOVES. Swoje umiejętności i talent mogli również zaprezentować uczniowie klas I-III. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się jak co roku loteria fantowa, stoiska z książkami, ziołami i roślinami ozdobnymi, malowanie twarzy, kiermasz Stowarzyszenia 18 oraz bufet oferujący pierogi, kiełbaski, grochówkę, popcorn i przepyszne ciasta upieczone przez rodziców dzieci. Dodatkową atrakcją były stanowiska darmowego pomiaru ciśnienia i cukru, stoisko upominkowe z rękodziełem, upominki dla najmłodszych i porady przygotowane przez przedstawicieli firm kosmetycznych oraz możliwość wykonania oryginalnych prac pod okiem przedstawicieli szkoły językowej. W fotobudce dzieci i dorośli mogli wykonać zabawne, pamiątkowe zdjęcie z imprezy.

     Kulminacyjnym punktem festynu były zawody rekreacyjno - sportowe zorganizowane  na terenie boisk wokół szkoły, pod hasłem ,,Sprawny i mądry", w których rywalizowały zespoły rodzinne w pięciu konkurencjach sportowych, konkursie muzycznym i w quizie o szkole. Główną nagrodą w konkursie był rower ufundowany przez Radę Rodziców.  Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas był okazją do wzmocnienia więzi rodzinnych, a włączenie się do aktywnego uczestnictwa w zawodach wpłynął na upowszechnienie sportowego, zdrowego stylu życia.

    Jesteśmy przekonani, że ten festiwal rodzinnej zabawy i radości na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

    Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami obecni tego dnia! Dziękujemy uczniom za wspólną zabawę, rodzicom za odwiedziny i wsparcie, a wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego święta za humor i poświęcenie.

    Do zobaczenia na następnym festynie. Już dziś zapraszamy!

    Krystyna Trombala

     

  • Popołudniowe zabawy na podwórku szkolnym starszej grupy dzieci ze świetlicy.

  • Czasem Wystarczą Krótkie
    Dwa Słowa –
    – Pamiętam, Jestem…

    Więc…
    Jestem i Pamiętam o Tobie…
    bo to dziś dzień Niezapominajki
    NASZEJ POLSKIEJ…..

    Zostawiam Ci promień
    mojego uśmiechu,
    i ciepło życzliwych pozdrowień…
    Gdy ktoś o Tobie pamięta,
    życie kolorów nabiera.
    Bo to, co dodaje skrzydeł…
    to … Pamięć Przyjaciela.

     

    Święto Polskiej  Niezapominajki w naszej szkole obchodzimy od kilkunastu lat - 15 maja. W tym dniu propagujemy walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc  i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.  W dosłownym tłumaczeniu niezapominajka, to z języka greckiego „mysie uszko”. Często nazywana jest niezabudką. To kwiat, który najczęściej kojarzymy  z dzieciństwem, sielskimi widokami i bieganiem po łące. Najczęściej spotykamy niezapominajki w kolorze niebieskim z żółtymi środkami, ale są również białe czy różowe, choć rzadziej występujące. Część z nas może również pamiętać wiersz Marii Konopnickiej pt. „Niezapominajki”, rozpoczynający się słowami „Niezapominajki,   to są kwiatki z bajki!”. 15 maja  uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Podczas zajęć świetlicowych, kółka bibułkarskiego i lekcji bibliotecznych odbywały się warsztaty plastyczne. Uczestnicy wykonywali ciekawe prace plastyczne: logo Polskiej Niezapominajki, mini niezapominajki oraz zakładki do książki .

    J. Gajda

  • WYWIADÓWKA – MAJÓWKA

    11 maja w klasie 2a odbyła się wywiadówka z udziałem rodziców i uczniów. Podczas wspólnego spotkania dzieci zaprezentowały swoim bliskim wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Dziewczynki wcieliły się w Ekoludki dbające o czystość Ziemi tańcząc przy dźwiękach „Papai” Urszuli Dudziak.  Podczas wywiadówki uczniowie odczytali informacje przeznaczone dla rodziców.  Na zakończenie spotkania nasi goście świetnie poradzili sobie z pytaniami sprawdzającymi ich wiedzę przyrodniczo-ekologiczną. Dziękuję za punktualne przybycie i aktywny udział w wywiadówce.

    Jolanta Michalczyk

  • PRZYPOMINAMY PAŃSTWU, ŻE ZEBRANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ 16 MAJA (WTOREK) O GODZ. 16.30

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  • Rekord w układaniu kubków pobity oto wyniki….

  • 4 kwietnia uczniowie klasy 1a i 3a odwiedzili Warownię Pszczyńskich Rycerzy. Przekroczywszy progi zamku, przenieśli się w czasy średniowiecza i co nieco się o nim dowiedzieli. W czymże damy i jegomoście w średniowieczu chadzali, jakie stroje posiadali- odziali sami to i owo. O rycerza życiu dowiedzieć się musieli, zbroję jego poznać, a także miecza dosięgnąć pod okiem samego rycerza warownego.

strona:

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA
    Szkoła Podstawowa nr 18 im. Cypriana Kamila Norwida
    ul.C.K.Norwida 30
    43-300 Bielsko-Biała
  • 33 816 49 66