ROK SZKOLNY 2014/2015- NASZE WYCIECZKI

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

W dniach 26 – 27. 09.2014r. nasze koła uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Turystyki w Bielsku - Białej .

Z tej okazji  26.09.2014r. w Książnicy Beskidzkiej odbyło się okolicznościowe spotkanie, na którym zostały wręczone wyróżnienia Prezydenta Miasta za zasługi dla rozwoju turystyki w Bielsku – Białej oraz nagrody w XIII edycji konkursu fotograficznego  „ Beskidy w kadrze zatrzymane”. Mieliśmy zaszczyt otrzymać na ręce pani dyrektor oraz opiekunów kół wyróżnienia za liczny udział w w/w konkursie dla naszych SKKT a dwie uczennice zajęły w nim wysokie, nagradzane miejsca w kategorii wiekowej do lat 16 – Kamila Hansel – II m. a Marta Woźniak – III m.

Spotkanie uświetnił występ zespołu wokalnego z naszego zespołu szkolnego oraz z SP 28.

Na zakończenie uroczystości, chętnie podziwialiśmy wystawę prac konkursowych, prezentującą uroki Beskidów, uchwycone przez artystów – fotografów.

Dalszy ciąg turystycznego święta miał miejsce w sobotę na Dębowcu, gdzie odbył się złaz SKKT z Bielska – Białej i powiatu bielskiego. Młodzi turyści zaprezentowali jesienne przebrania – „ Szwędaczek” zajął I miejsce w konkursie, rozświetlając pochmurny dzień żółtymi pelerynkami ozdobionymi jesiennymi owocami i szyszkową biżuterią.

Nasze koła wraz z kapelą góralską, zaproszoną na uroczystość, zachęciły wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu. Zaprezentowana przez nie tzw. „Ratunkowa piosenka” ( nie tylko wyśpiewana ale także pokazana gestami) doczekała się bisu i ożywiła atmosferę tak, że nawet deszcz przestał padać i zza chmur wyjrzało słońce.

SKKT – „ Szwędaczek” oraz „ Trampusie” zorganizowały w dniu 18.10.2014( sobota) wycieczkę autokarową do Tyńca k. Krakowa.

W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Opactwa Benedyktynów na wzgórzu klasztornym, warsztaty plastyczne - „Romańskie wzornictwo”-

dla grupy młodszej z SP18 i historyczne -  „Przez style i epoki”- dla uczniów Gim.5,  zakupy produktów benedyktyńskich w tutejszym sklepie ( słodycze, soki, zioła, miody, przetwory owocowe i warzywne, kosmetyki, książki itp. ). Na dziedzińcu klasztornym wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia i podziwialiśmy widoki z wapiennego wzgórza na Wisłę.

Przed drogą powrotną udaliśmy się na szybki posiłek w restauracji Mc Donald.

Przy pięknej pogodzie i w doskonałych humorach wracaliśmy do Bielska. Wszyscy uznali wycieczkę za bardzo udaną i już snuli plany na kolejną,

która - wkrótce… .