Kraków – „ Szopki i cukierki”

Działalność turystyczną w roku 2015 SKKT „SZWĘDACZEK”

i  „TRAMPUSIE”  zaingurowały wycieczką do Krakowa, która odbyła się 17 stycznia, przy niemal wiosennej pogodzie.

Jak  na „ czas bożonarodzeniowy” przystało, zwiedziliśmy wystawę pokonkursową , znanych na całym świecie Szopek Krakowskich, która znajduje się w Pałacu Krzysztofory, a jej organizatorem jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Podziwialiśmy niepowtarzalne, precyzyjne i piękne dzieła doświadczonych szopkarzy ale także dzieci, które próbują swoich możliwości w tej tradycyjnej sztuce.

Po  artystycznych , duchowych  doznaniach,  udaliśmy się do Manufaktury „ Cukier Artist ”  ,  by nasycić czymś ciało… . Zobaczyliśmy tam ,jak w tradycyjny sposób i z naturalnych surowców produkuje się pyszne cukierki i lizaki. Po pachnącym, słodkim  pokazie mogliśmy degustować powstałe na naszych oczach łakocie i zakupić je jako pamiątki z wycieczki.

Nasz pobyt w Krakowie zakończyliśmy spacerem po tym zabytkowym mieście oraz spotkaniem ze Smokiem Wawelskim nad Wisłą.

Do naszych domów  wracaliśmy z refleksją, że Kraków ma wiele obliczy, które warto poznawać i zapewne jeszcze nie raz tam się wybierzemy.