50 - lecie szkoły

Sztandar szkoły

Sztandar stanowi element jednoczący dla społeczności całej placówki oświatowej, przypomina o przynależności narodowej oraz szkolnej.

Dzień nadania sztandaru wymagał wyjątkowej i uroczystej oprawy. Idea połączenia jubileuszu 50-lecia szkoły

i nadania nowego imienia była wyjątkową okazją i powstała z inicjatywy dyrektora Piotra Hańczaka w 2009 roku po rozmowach z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 18 w Bielsku-Białej i Radą Pedagogiczną szkoły.

Obok wartości związanych z patriotyzmem, tradycją czy tożsamością - sztandar to również przedsięwzięcie natury finansowej.

Ofiarność i życzliwość ludzi dobrej woli - rodziców i pana Piotra Hańczaka, który społecznie wykonał projekt sztandaru, pozwoliła nam zrealizować to zadanie. Sztandar został tak zaprojektowany, żeby symbolizować nasze pochodzenie i wspólne dążenia.