WADOWICE – „ Tu się wszystko zaczęło …”

22 listopada 2014r. odbyła się kolejna wycieczka SKKT. W chłodną, jesienną sobotę udaliśmy się do Wadowic, aby zwiedzić otwarte w tym roku po kilkuletnim remoncie

i przebudowie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Ekspozycja mieści się teraz na czterech kondygnacjach, prezentując kolejne etapy życia Karola Wojtyły. Liczne multimedia, animacje i zaskakująco autentyczne elementy wystawy oddają żywy charakter spotkań Jana Pawła II z drugim człowiekiem.

To nowoczesne, interaktywne muzeum wywarło wielkie wrażenie na  wszystkich uczestnikach wycieczki, przybliżyło im postać współczesnego „ Świętego” i wielkiego Polaka a przede wszystkim - ożywiło wspomnienia … .

Po tych cennych duchowych doznaniach, udaliśmy się na degustację słynnych wadowickich kremówek ( coś dla ciała )  a w drodze powrotnej do Bielska-Białej zatrzymaliśmy się jeszczew Prywatnym Muzeum Polsko – Amerykańskim „ Hell’s Angel”. Ekspozycja poświęcona jest amerykańskiemu bombowcowi B-24 Liberator o nazwie "Hell's Angel" (Anioł Piekieł), który został zestrzelony 13 września 1944 roku po nalocie na zakłady chemiczne w Oświęcimiu. Samolot rozbił się wówczas w Zygodowicach. W zbiorach znajdują się pamiątki po załodze samolotu: zdjęcia, dokumenty, rzeczy osobiste jej członków oraz części maszyny.
Ponadto prezentowane są zbiory amerykańskiej techniki wojskowej (umundurowanie, wyposażenie) oraz dzieje polsko-amerykańskiego braterstwa broni.

Wzbogaceni o kolejne przeżycia i wiedzę, wczesnym popołudniem,  zakończyliśmy naszą wycieczkę.

Następna impreza, na którą się wybierzemy to złaz turystyczny w Mesznej – „ Choinka dla zwierząt” – 6 grudnia. Już zapraszamy do udziału.