Nasze wycieczki 2018/2019

WYRÓŻNIENIE  DLA  SKKT

SKKT „ Szwędaczek” zostało wyróżnione przez  Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki UM w Bielsku – Białej oraz PTTK „ Podbeskidzie” za aktywność w minionym sezonie turystycznym .

W nagrodę 12 jego członków wraz z opiekunami : p. R. Lasek i p. E.  Ścisłowicz zostało zaproszonych 14 grudnia  na wycieczkę, polegającą na zwiedzaniu miasta B – B z przewodnikiem PTTK  oraz poznaniu Teatru Lalek  „Banialuka” od kulis, po wcześniejszym obejrzeniu pięknego świątecznego spektaklu pt.: „Mr Scrooge".

Wszystkie wyróżnione osoby dziękują za wspaniałą nagrodę, która sprawiła nam wiele radości  a „ duch Świąt Bożego Narodzenia ” z opowieści Dickensa wprowadził nas w świąteczną atmosferę.

Opiekun SKKT:  Renata Lasek

W dniu 1 grudnia odbyły się "Mikołajki" zorganizowane przez PTTK Bielsko - Biała. W szkolnej wycieczce wzięło udział 30 członków SKKT. Do Mesznej dojechaliśmy autokarem, po czym odbyliśmy leśną wędrówkę do "Chaty na Groniu". Na polanie wybraliśmy choinkę, którą pięknie przystroiliśmy jadalnymi ozdobami dla zwierząt. Następnie zjedliśmy serwowany przez organizatorów poczęstunek oraz rozdawane przez Mikołaja słodycze. Dla rozgrzewki przespacerowaliśmy się górskim szlakiem, po czym odbyło się nagradzanie uczestników konkursu na najładniej przystrojoną choinkę. Wśród 19 uczestniczących w konkursie grup zdobyliśmy pierwsze miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wycieczki i dziękujemy za zaangażowanie w robieniu smacznych i pięknych ozdób choinkowych.